Blahopřejeme! 🙂

Zavítali jste na tyto stránky, protože si velice dobře uvědomujete nutnost znalosti cizího jazyka v dnešní moderní době.

Znalosti cizích jazyků otevírají člověku dveře do světa, k lepší práci, k lepším výdělkům, k lepším zážitkům...

Většina z nás si uvědomuje, jak jsou cizí jazyky důležité. Chceme cestovat a potřebujeme se domluvit. Gestikulace nám na dovolené nestačí a nechceme si už připadat jako hlupáci. Motivací pro nás bývá často i práce, neboť pro spoustu pracovních pozic je v dnešní době již znalost jazyka podmínkou. Zvýšení jazykové úrovně pak automaticky znamená i zvýšení kvalifikace, lepší pracovní pozici. Jazyky nezřídka bývají i povinnou součástí studií, do kterých se mnozí pouštějí i při práci, ale znalosti ze školy jim nestačí a jsou nuceni začít studovat i samostatně. 

Pokud jste se v tomto výčtu důvodů našli,
pak jste tu správně 🙂

Problémem většiny klientů, kteří se chtějí naučit cizí jazyk, je to, že nemají dostatek času či motivace, bojí se svého „pokročilejšího“ věku nebo nemají zvládnutou určitou oblast jazyka.

Často bývá problematickou částí právě komunikace, konverzace. Lidé mají leckdy dobré znalosti gramatiky, umějí „vyplňovat cvičení“, znají spousty pravidel, ale nejsou schopni vytvořit souvislou větu, na cokoli se zeptat nebo prohodit pár konverzačních frází. V reálném prostředí (např. právě na dovolené) nerozumí a/nebo nejsou schopni zareagovat.


Další rozšířenou skupinou jsou tzv. falešní či chroničtí začátečníci. Do kurzu už začínali chodit tolikrát, že znají první lekce učebnic nazpaměť, ale dál se nikdy nedostali. Mnohdy už ani nevěří, že by se mohli posunout dál, jejich motivace je téměř nulová.

Výjimkou nejsou ani klienti, kteří jsou „nuceni“ začít studovat jazyk jako začátečníci a už nejsou ve školním věku, proto mají strach, že už to „pro ně není“ nebo že nebudu schopni se něco naučit.

Chcete se naučit lépe konverzovat?

 

Vadí Vám, že neumíte rychle reagovat v konverzaci?

 

Nechcete se na dovolené cítit trapně, že nejste schopni komunikovat?

 

Zdá se Vám, že už Vás žádný kurz nepřekvapí?

 

Nebo jste úplní začátečníci a máte pocit, že už je pozdě začít?

 

 

Pro všechny tyto Vaše problémy máme řešení v našich kurzech.


Sama se věnuji výuce angličtiny již patnáct let a za tu dobu jsem měla možnost pracovat s různými učebnicemi a různými metodikami. Vždy jsem se orientovala na to, aby výuka byla komplexní, tzn. aby zahrnovala jak znalosti gramatiky, tak i slovní zásoby, zlepšovala poslechové vlastnosti i konverzační schopnosti studentů. A v neposlední řadě – aby klienty bavila. 

Z počátku jsem pracovala s klasickými učebnicemi a vyráběla si hodně pomůcek pro „rozmluvení“ se. Nebyla jsem však úplně spokojená. 

Trápilo mě, že většina klientů se stejně potýkala se strachem z konverzací. Na konci prvního dílu učebnice (ať už se jednalo o kteroukoli), třeba po roce nebo i víc letech studia, měli probrány časy přítomné, minulé, předpřítomné, ale byl pro ně horor říct něco o sobě, i když jsem se je snažila často „trénovat“. 

Navíc klienti zapomínali slovíčka a obecně neměli chuť se je učit. V páté lekci jsme probírali slovní zásobu o domě, ale po lekci šesté, kde se probíralo zase třeba téma práce, už si většina nepamatovala ta slovíčka s tématem dům.


Nechtěla jsem se s tím smířit a hledala jsem dál, co bych svým klientům nabídla. V té době jsem učila i malé děti (úplně od malička) a říkala jsem si, jestli by tento způsob výuky nemohl fungovat i na dospělé. Proč bychom se také nemohli učit tak, že opakujeme, co nám lektor řekne, že si postupně osvojujeme slovní zásobu a že prostě zkoušíme a zkoušíme mluvit?

Když si budeme povídat o tom, jak se hraje na klavír, jak klást prsty na klávesy a kdy a jak silně, tak se to jednoduše nenaučíme. Musíme prostě začít hrát. Stejně tak i s plaváním. Budeme-li si dlouhé hodiny vysvětlovat, jak udělat tempo, co mají dělat ruce a co nohy, plavat se nenaučíme. Je třeba skočit do vody.

Stejně je to i s jazykem. Je nutné mluvit a mluvit, abychom se naučili komunikovat. Jinak to nejde 🙂

 

Už žádný strach z mluvení...

 

Žádné nekonečné biflování slovíček...

 

Žádné nudné učebnice a vyplňování cvičení...

 

Žádné zdlouhavé hodiny...

 

Žádné zbytečné učivo, které nikdy nevyužijete...

Právě v té době jsem narazila na přímou metodu výuky cizích jazyků, která mi připomínala to, co jsem znala od dětí. Přímá metoda je založena na principu řízené konverzace, kdy lektor nabízí vzorové odpovědi na své otázky. Velká část vyučovací hodiny je věnována právě komunikaci mezi lektorem a studentem, resp. studenty. Osvojení učiva je garantováno právě opakováním, přizpůsobeným úrovni, na které se studenti nacházejí.

S metodou jsem začala pracovat a klienti byli nadšení. Najednou byla celá hodina věnována komunikaci a dokonce i ti nejbázlivější se osmělili. Výuka měla spád a byla živá, dynamická. Zároveň se dostavila i efektivita, slovíčka už se nemuseli biflovat, nezapomínali je.

 

 

I Vy to zvládnete! Vím to...

Stačí jen začít 🙂

Za dobu využívání přímé metody jsme já a mí lektoři byli svědky toho, jaké má naše výuka přínosy pro naše klienty. Vidíme, jak se z úplných začátečníků stávají sebevědomí uživatelé jazyka, schopní si vyřídit své záležitosti během dovolené. Chroničtí začátečníci už nekončí v kurzu po několika lekcích a pokračují i dalším rokem. Klienti nemají strach z konverzace. Nezapomínají slovíčka a nemusejí se dlouze biflovat. A výuka je baví! 🙂

Pokud i Vy máte pocit, že je to přesně pro Vás, klikněte na tlačítko „přihlásit se do kurzu“, vyplňte objednávku a vrhněte se do toho!

Proč bychom Vás měli naučit jazyk zrovna my? 🙂

Centrum Star funguje již devátým rokem a máme desítky a desítky spokojených klientů.
Jaká je výuka v Centru Star?

KOMUNIKATIVNÍ

maximum konverzace, tj. cca 80% mluvení a 20% čtení a psaní

DYNAMICKÁ a INTENZIVNÍ

rychlost a náhodné vyvolávání zajišťují téměř 100% soustředění

EFEKTIVNÍ

časté opakování učiva zajišťuje dokonalé fixování slovní zásoby - není třeba tolik domácí přípravy

ŠETŘÍ ČAS I PENÍZE

díky rychlému tempu zvládnete větší množství učiva za kratší čas

ZÁBAVNÁ

přátelská atmosféra a malé skupinky

PRAKTICKÁ

nastartuje učební proces a zbaví Vás strachu mluvit, v kombinaci s konverzačními cvičeními připraví na reálné situace

Znám už všechny výhody a chci se ihned přihlásit do kurzu.

Co o nás říkají naši klienti?

Přečtěte si, co o nás a našich kurzech klienti napsali v dotaznících spokojenosti.

Pokud i Vy máte pocit, že je to pro Vás, klikněte na tlačítko „přihlásit se do kurzu“, vyplňte objednávku a vrhněte se do toho!

Těšíme se na Vás!

Potřebujete pomoc?

Napište nám na info@centrumstar.cz nebo volejte na 732 449 735.

Jsme tu pro vás, rádi vám pomůžeme.